Karakteristike knjige
veselažalostna
zabavnaresna
prijetnastresna
predvidljivanepredvidljiva
domišljijskaprizemljena
čudovitaneokusna
nenasilnanasilna
optimističnačrnogleda
neerotičnaerotična
običajnaneobičajna
lahkotnazahtevna
kratkadolga
Dion Leonard, Craig Borlase
Kje si, Gobi? : majhen pes z velikim srcem
Log pri Brezovici, Društvo Zaživi življenje, 2019
Št. strani: 267
Prevod: Živa Hren
Žanr:
spomini,
potopis,
avtobiografski roman
Narodnost: avstralska književnost
Včasih so ti izzivi neznosni, hkrati pa ti spremenijo življenje
Avstralec Dion Leonard je začel teči leta 2013. V najbolj ekstremnih razmerah je že dosegel številne uvrstitve med prvih deset, vključno z zmagami, na ultra dirkah po vsem svetu. Dvakrat se je že spopadel z brutalnim maratonom Des Sables na 250 km, ki velja za najtežjo progo na Zemlji. Dion je tudi pretekel 250 kilometrov južnoafriške puščave Kalahari in tam v letu 2017 tudi zmagal. Med prečkanjem kitajske puščave Gobi se je v njegove rumene gamaše zaljubila psička in z njim pretekla skoraj 130 kilometrov. Psička, ki ji je tekač dal ime Gobi, mu je tako prirasla k srcu, da si jo je želel odpeljati na Škotsko, kjer je takrat živel. Pot v nov dom še zdaleč ni bila enostavna.
Odlomek iz knjigeNekajkrat mi je spodrsnilo in enkrat sem pošteno omahnil na levo stran ter pri tem zmočil Gobi in najverjetneje dno nahrbtnika. A Gobi se ni pritožila, ni se mi izvila niti ni poskušala pobegniti. Ostala je mirna in mi prepustila nalogo, da jo obvarujem.
Ko sva prišla do otočka na sredini, sem Gobi odložil, in stekla je naokrog, kot da je vse skupaj kakšna super pustolovščina. Ko sem preveril, da nahrbtnik ni huje moker in da sem si ga namestil karseda visoko na hrbtu, sem poklical Gobi; pri priči je pritekla nazaj k meni. Dvignil sem jo in nadaljeval kot prej.
(str. 66)
Ključne besede:
TEK,
PSI,
TEKMOVANJA,
ODNOS DO ŽIVALI,
EKSTREMNI ŠPORTI
Prispeval/-a:
Viktorija Kante,
Lavričeva knjižnica Ajdovščina
Objavljeno: 30.8.2019 13:10:47
Zadnja sprememba: 8.6.2020 11:26:12
Število ogledov: 2195
Priporočamo
|
Petra Urban
|
Prekipevati od življenja: sprejeti staranje kot darilo
|
ljudje, ki so prebrali to knjigo, so prebrali še...
2x
|
|
Divja : izgubljena in najdena na pešpoti življenja
|
2x
|
|
Soba
|
2x
|
|
Jugoslavija, moja dežela
|
2x
|
|
Ukulele jam
|
2x
|
|
Izgubljeni kovčki
|