Sultanova žena

Žanrdružbeni roman, zgodovinski roman
Narodnostangleška književnost
Kraj in leto izidaTržič, 2013
Založba
Ključne besede Muslimani, Sužnji, Maroko
Število strani

478

Čas branja

To je le ocena. Dejanski čas branja je lahko krajši ali daljši, odvisno od individualne hitrosti branja in navad.

Pomembno je vedeti, da je branje osebna izkušnja in da je prav, da si vzamete toliko časa, kot je potrebno, da knjigo popolnoma vsrkate in jo cenite. Veselo branje.

15-16 ur

Knjiga še ni na vašem bralnem seznamu.

Vesela
Žalostna
Zabavna
Resna
Prijetna
Stresna
Predvidljiva
Nepredvidljiva
Domišljijska
Prizemljena
Čudovita
Neokusna
Nenasilna
Nasilna
Optimistična
Črnogleda
Neerotična
Erotična
Običajna
Neobičajna
Lahkotna
Zahtevna
Poglej vse

Ljubezen preko suženjstva

Zgodba je postavljena v Maroko v letih 1670 in 1680, in sicer v mekenško palačo. Glavno vlogo ima suženj po imenu Nus – Nus, ki dela v palači kot pisar ter osebni preizkuševalec hrane za sultana Isamila. Ko ga po krivem obtožijo umora, se pri dokazovanju svoje nedolžnosti zaplete v spletko med najvplivnejšimi osebami na dvoru. Ob istem času, pa berberski pirati ugrabijo mlado Angležinjo Alys Swann, ki jo kot sužnjo pripeljejo v sultanov harem. Kmalu ugotovi, da se mora odločiti ali bo zamenjala vero in preživela ali pa umrla. Pri navajanju na novo življenje ji pomaga Nus – Nus opran krivde, tako se med njima splete nepričakovano zavezništvo. S sprejetjem muslimanske vere, jo preimenujejo V Belo Labodko, sultan Ismail, pa jo kmalu vzljubi, tako postane njegova ljubljenka. Kmalu mu rodi sina Moma, ki pa ji življenje na dvoru le še oteži, saj ji zdaj po njenem in sinovem življenje streže še Zidana, sultanova prva žena. Tako Nus – Nus kot Alys ne vidita več drugega načina, da ostanejo živi, kot da pobegnejo iz palače. Ali jim bo uspelo preživeti? Zgodba vas popelje skozi čudovit Mekenes, prikaže življenje na dvoru pa do vlažnih ulic Londona.
Pisateljica Jane Johnson je odraščala v ZDA, zdaj pa živi v Maroku s svojim možem. Sultanova žena je tretja v njeni seriji knjig, za katere je navdih dobila v Maroku. Vrsto let je dejavna v knjižni industriji kot založnica in kot pisateljica za mlajše in starejše bralce.

“Zdaj opazim,kako njen bledi obraz zalije rdečica, ki še potemni modrico na njenem licu in skoraj,čeprav ne v celoti, zakrije sled krvi, ki ji kaplja iz nosu. nato z visokim, jasnim glasom spregovori: “ime mi je Alys Swann.” (str. 117)

Citati

(0)
Trenutno še ni dodanih citatov iz knjige Sultanova žena.

Kritike

(0)
Knjiga še nima dodanih kritik.

Komentarji

(0)

Napiši komentar

Ogledi: 4
Komentarji: 0
Število ocen: 2
Želi prebrati: 1
Trenutno bere: 0
Je prebralo: 6

Morda vam bo všeč tudi