Dobre knjige
4900 knjig

Vpišite vsaj dve začetni črki naslova, žanra, predmetnih oznak, imena ali narodnosti avtorja.

Poroka z budo
Karakteristike knjige
veselažalostna
zabavnaresna
prijetnastresna
predvidljivanepredvidljiva
domišljijskaprizemljena
čudovitaneokusna
nenasilnanasilna
optimističnačrnogleda
neerotičnaerotična
običajnaneobičajna
lahkotnazahtevna
kratkadolga
odpri
Oceni knjigo:
4,0
Št. ocen:2









Wei Hui

Poroka z budo

Tržič, Učila International, 2006

Št. strani: 243


Prevod: Nina Cedilnik Frua


Žanr: družbeni roman

Narodnost: kitajska književnost

Roman »Poroka z budo« je nadaljevanje romana »Dekle iz Šanghaja«. Na Kitajskem, od koder izhaja pisateljica, je bil javno zažgan, po svetu pa je dosegel rekordno branost. Tudi ta roman temelji na pisateljičinem resničnem življenju in njenem iskanju pravega moškega oz. ljubezni. Junakinja v New Yorku spozna Mudžuja, s katerim sta si zelo različna, a se ravno zato tudi dopolnjujeta. Začuti, da bi lahko z njim imela resno zvezo, a v njeno življenje vstopi še nekdo, Nick, do katerega začuti neustavljivo strast. Coco je razdvojena kot še nikoli, znajde se v čustvenem in erotičnem vrtincu. Moč za racionalnost išče v vzhodnjaški filozofiji in da bi našla odgovore in mir, celo odpotuje na kitajski otok s templji. Ko se vrne v New York, se vseeno takoj zopet znajde med dvema ognjema. Njeno odločitev otežuje dejstvo, da je zanosila in da ne ve, kdo je oče. Konča se v stilu: »Kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima.«, »tretji« pa je v taki vrsti branja pravzaprav presenečenje in povod za bralčev globlji razmislek.



Odlomek iz knjige

Ko sem prvič ugledala moškega ob njem, me je nehote streslo. Močno je spominjal na Georgea Clooneya, a je bil še bolj čeden, vitek in eleganten, ves oblečen v črnega Armanija. Ime mu je bilo Nick. Morda mu je bilo kakih petinštirideset let. To je bil Ericov stric.
Ko je spregovoril, me je vznemiril njegov magnetičen glas. Ko sem ga slišala govoriti, je bilo, kot bi me z medom mazal po ušesih - kar preveč popolno.



Cobiss povezava


Ključne besede: LJUBEZEN


Prispeval/-a: Ksenija Medved, Mestna knjižnica Grosuplje
Objavljeno: 13.5.2015 12:27:14
Zadnja sprememba: 23.8.2018 17:07:13
Število ogledov: 3058