Umetnost preprostosti

Žanresej
Narodnostjaponska literatura
Kraj in leto izidaLjubljana, 2009
Založba
Prevod Marjeta Novak Kajzer
Ključne besede Preporod
Število strani

211

Čas branja

Dejanski čas branja je lahko krajši ali daljši, odvisno od individualne hitrosti branja in drugih bralnih navad ter glede na literarno zvrst, žanr in druge posebnosti knjig.

7-8 ur

Knjiga še ni na vašem bralnem seznamu.

Lahkotna
Zahtevna

Umetnost dobrega počutja

Delo francoske avtorice Dominique Loreau se zdi kot nekakšen učbenik življenja, ki bi ga moral prebrati vsak človek. Avtorica je odpotovala na Japonsko in tam tudi ostala. Med bivanjem v tej deželi je odkrila, da je preprostost pozitivna vrlina, ki nas bogati, zato jo je v svoji knjigi predstavila. V naših zahodnih družbah ne znamo več živeti preprosto, ker imamo preveč materialnih dobrin, preveč želja, skušnjav, možnosti izbire in preveč hrane. Poleg tega onesnažujemo vodo in zrak in tako vso naravo. Avtorica nam svetuje, naj se odpovemo preobilju stvari, pa nam bo ostalo več časa za lastno telo, kajti ko se bomo dobro počutili v svojem telesu, bomo lahko začeli negovati svoj duh ter tako dosegli osmišljeno življenje in srečnejši bomo. Knjiga izraža avtoričin ideal, nazor, smernice in način življenja, h katerim stremi in si prizadeva, da bi jim sledila. Vedno več ljudi si želi na novo odkrivati radosti in pozitivne plati preprostejšega, naravnejšega življenja … njim je ta knjiga namenjena. Avtorica želi, da bi čim bolj polno doumeli življenjsko umetnost, ki nam jo ponuja umetnost preprostosti.

Glej tudi:

“Duševnost si lahko zasmetimo z negativnimi, razburjenimi, zaničljivimi mislimi ali z dvomom. Vse to moramo odstraniti, da si bomo notranjost ekološko izboljšali in vse to nadomestili s pozitivno naravnanostjo.

Notranja ekologija je notranje prizadevanje za lastno popolnost, kar lahko imenujemo duhovno delo.

Nasilju in strahovom, ki jih pogosto širijo mediji, se je treba upreti z znanjem, umetnostjo, lepoto, z iskanjem dobrega počutja, miru in ljubezni.

Bolj smo notranje pomirjeni, lažje obvladujemo svoj arhiv informacij, jih urejamo in oblikujemo, da jih potem lahko uporabljamo premišljeno in z jasnimi mislimi. Naše pravo delo je priprava na življenje na višji ravni.” (str. 153)

Citati

(0)
Trenutno še ni dodanih citatov iz knjige Umetnost preprostosti.

Kritike

(0)
Knjiga še nima dodanih kritik.

Komentarji

(0)

Napiši komentar

Ogledi: 31
Komentarji: 0
Število ocen: 2
Želi prebrati: 11
Trenutno bere: 0
Je prebralo: 6

Morda vam bo všeč tudi