V tretji knjigi z naslovom Brez filtra Adam Kay nadaljuje, kjer je zaključil – ob koncu kariere zdravnika na britanskem urgentnem oddelku in pričetkom nove kariere kot pisec, stand-up komik in scenarist.
V prvem delu se vračamo nazaj, v “staro” kariero, kjer opisuje stresne, naporne in pogosto neprijetne situacije, s katerimi se je soočal vsak dan, vključno z nesrečami, urgentnimi primeri in zmedenimi pacienti. Hkrati pa s humorjem in sarkazmom razkriva težave v zdravstvenem sistemu, kot so pomanjkanje osebja, preobremenjenost in neučinkovitost. Zgodbe o različnih pacientih so sočutne, a hkrati polne temnega humorja, saj Kay pogosto uporablja humor kot obrambni mehanizem pred čustvenim izčrpanjem.
V drugem delu knjige razkriva, kako se je njegov odnos do dela spreminjal, ko je začel izgubljati strast in motivacijo, zaradi prekomernega stresa in nezadovoljstva s sistemom. Razkriva tudi osebne dileme in čustvene izzive, s katerimi se je soočal, ko se je odločil zapustiti zdravniški poklic. Vzporedno s tem, knjiga razkriva tudi družbene in politične kritike na področju zdravstva ter poudarja potrebo po reformah in večji podpori zdravnikom in medicinskemu osebju.
Kay v knjigi izpostavi tudi pomembnost duševnega zdravja in pomen iskanja ravnotežja med delom in osebnim življenjem. Kljub pesimističnemu tonu v nekaterih delih, je knjiga tudi ljubeč poklon poklicu, ki je za Kayja kljub vsem izzivom ostal dragocen in pomemben. Na koncu knjige avtor prikaže, kako se lahko kljub težavam vedno najde pot iz stiske in išče osebno srečo.
Objavljeno: 11.11.2024 10:36:54
Zadnja sprememba: 11.11.2024 10:40:13