Odbite arktične zgodbe
| Žanr | humoristična kratka proza |
| Narodnost | danska literatura |
| Kraj in leto izida | Radovljica, 2006 |
| Založba | Didakta |
| Prevod |
Darko Čuden |
| Žanr | humoristična kratka proza |
| Narodnost | danska literatura |
| Kraj in leto izida | Radovljica, 2006 |
| Založba | Didakta |
| Prevod |
Darko Čuden |
Grenlandski samotarji dolge mesece preživijo na odročnih severnih krajih in lovskih postajah. Tam običajno bivata po dva lovska partnerja, ki si dolgčas preganjata s pripovedovanjem zgodb. Ob posebnih priložnostih pa se lovci dobijo tudi v večjih skupinah in takrat je še posebej veselo.
Odličen severnjaški humor in zabavno branje, s katerim je avtor pridobil na svojo stran veliko svojih danskih rojakov pa tudi drugih bralcev.
Objavljeno: 29.11.2014 10:50:16
Zadnja sprememba: 22.04.2024 11:24:11
Dogajalo se je, da je bil Kralj Oskar sit, pa je vseeno krulil. Takrat ga je šel Stari Niels iskat v svinjak. Odnesel ga je v tesno sobico v lovski koči in ga ure in ure držal v naročju in ga s koncem pipe čohljal za uhlji ali ob korenu nasukljanega repa. Kralj Oskar je od ugodja mlaskal in krulil svojemu dobrotniku naravnost v uho. Obema je bilo lepo.